All for Joomla All for Webmasters

3’er saatlik 4 modülden oluşan bu programda

Çocuğunuzla ilk 3 yıl boyunca yaşayabileceğiniz problemleri hoşgörülü ve kararlı bir yaklaşımla çözüp, kuracağınız sağlıklı iletişimle hayat boyu mutluluk ve başarının temelini nasıl atabileceğinizi öğrenebileceksiniz. Çocuklarınızın hayatı keşfedip bireyleşmeye hevesli oldukları bu dönemde cesaretlerini kırmadan, uygun sınırları koyabilmeyi, uyku, beslenme, tuvalet alışkanlığı, arkadaş edinme gibi konularla baş edebilmeye hazır oldukları zamanı fark etmeyi ve bunları öğrenirlerken çoğu zaman ortaya çıkabilen güç çatışmalarını önleyip değerli sosyal ve duygusal becerileri kazandıracağınız birçok etkili ve uygulaması kolay yöntemi öğreneceğiz.

Araştırmalar doğumdan sonraki ilk 3 yılın çocuk gelişiminde çok kritik bir dönem olup, bu dönemde çocukların kendileri ve çevreleriyle ilgili oluşturdukları inançların hayatlarının geri kalanındaki tüm karar ve davranışlarını şekillendirdiğini gösteriyor. Bu süreçte, çocuğunuzun dünyasına girip, bilinçaltında oluşturduğu inançlar kadar bireysel mizacının ve yaş dönemine uygun gelişiminin de davranışlarını etkilediğini fark etmek, özgüvenli ve mutlu çocuklar yetiştirebilmek adına çok önemlidir.

Çocuğunuzun dünyasına girmenizi sağlayacak canlandırmalar, gerçek sorunları ele alıp diğer ebeveynlerin sunduğu önerilerle kendi çözümünüzü belirlediğiniz ebeveyn dayanışması ve hoşgörülü ve kararlı ebeveynlik felsefesini anlattığımız teorik bölümlerden oluşan eğlenceli, interaktif ve deneyimsel bir program sunuyoruz. Her hafta öğrendiklerimizi evde uygulayarak hoşgörülü ve kararlı tutumu hayatımızın bir parçası haline getirmeye çalışıp pekiştirme fırsatı yakalayacağız.

 

Eğitim Programı:

Modül 1 – Çocuğumuzu tanımak ve kabul etmek: Çocuğum dünyayı nasıl algılıyor? Öğrenmesine nasıl yardımcı olurum?

Modül 2 – Hoşgörülü VE Kararlı Yaklaşım: Ebeveynlikte Denge

Modül 3 – Şifreyi Çözmek: Çocuğum sorunlu davranışıyla bana ne söylüyor?

Modül 4 – Çözüme Odaklılık: Cesaretlendirerek yetkilendirmek

 

Eğitimin Planlanan Amacı:

  • Çocuğunuzun davranışlarının ardındaki gizli inançları ve hedefleri fark etmek
  • Çocuğunuzun bireysel mizacını ve yaş dönemine uygun gelişimiyle ilgili farkındalık sağlamak
  • Çocuğunuzun dünyasına girip yaşadığı durumu deneyimleyerek onun duygu ve düşüncelerini hissetmek
  • Hem çocuğun hem de durumun ihtiyaçlarına saygı göstererek problemleri çözebilmek
  • Kendi duygularınızı anlayıp ifade ederek size yol göstermesini sağlamak
  • Cezalandırıcı ya da izin verici olmadan çözümlere odaklanmak
  • Çocuğunuzun hayatı keşfedip bireyleşmesine izin verirken cesaretlerini kırmadan uygun sınırları koyabilmenizi sağlayacak birçok ebeveynlik yöntemiyle huzurlu bir aile ortamını yakalamak
  • Çocuğunuza müdahale etmeden yetkilendirerek kendi çözümlerini bulma imkanını sağlamak