All for Joomla All for Webmasters

Çoğu ebeveyn yönetmekte zorluk çektiği günlük yaşam çatışmalarına çözüm bulmak için başvurur ebeveyn eğitimine. İlk hedef o an sıkıntı çekilen konuya çözüm bulmaktır. Hoşgörülü ve Kararlı Ebeveynlik Yaklaşımı ise, bütün aile dokusunu baştan yenilemenizi, eprimiş yerlerde dokuyu sağlamlaştırmanın da ötesinde, dokunun bütününü yumuşatıp, kucaklayan bir hal almasını hedefler. Bu yaklaşımın yaşamınıza katacaklarını kısaca 8 maddede özetleyebiliriz.

  • Güçlü sevgi bağı: Çocuğunuzla aranızdaki sevgi bağını zor durumlara rağmen daima hissedebilip çocuğunuzdan, kendinizden ve ebeveynliğinizden zevk alma imkânını sağlayacak olan hoşgörü ve şefkat seviyesine ulaşacaksınız.

  • Huzurlu aile ortamı: Temel sevilme ve kabul görme ihtiyaçları karşılanmış çocuklarınızın çok kısa zamanda çok daha sakin, sevgi dolu ve yardımsever olduklarını göreceksiniz.

  • Ebeveynliğinize güven: Elinizdeki sayısız etkili ve uygulaması kolay teknik sayesinde, evde çıkabilecek sorunlara karşı daha güvenli hissedeceksiniz. Kriz anlarında paniğe kapılmak yerine mutlaka sorunun halledilebileceğine inanacaksınız.

  • Güç savaşına son: Çocuklarımızla ve herkesle güç savaşına girmeden, saygılı şekilde kendini ifade etme ve karşıtlık anlarını şiddetsiz yönetebilme metotlarıyla tanışıp, uygulayabileceksiniz.

  • İçten iletişim: sadece çocuklarımızla değil, kendimiz ve çevremizdeki herkesle doğru iletişim imkânı kurmak için gerçekten dinlemeyi ve kendini şiddetsiz ve tüm tarafları gözeterek ifade edebilmeyi öğreneceksiniz

  • Sorumlukların paylaşılması: Cesaretlendirilerek kendi yeterliliklerini hissedebilen ve faydalı olma ihtiyaçları giderilmiş çocuklarınızın üstlerine düşen görevleri sahiplenip isteyerek yerine getireceklerini göreceksiniz.

  • Kendine Şefkat: Sadece çocuğunuzun değil, sizin içinizdeki çocuğun da ihtiyaçlarını fark ederek, kendini kabul sürecini başlatmış olacaksınız. Bu sayede kendinize karşı anlayışınız zaten ebeveynliğinize de yansıyacak.

  • Değerli Kişilik özellikleri: Çocuğunuzun gelecekte özgüvenli, mutlu, üretken ve barışçıl bir insan olabilmesi için gerekli yaşam becerileri ve sosyal becerileri kazandırmış olacaksınız