All for Joomla All for Webmasters

Tüm ebeveynler çocukları için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Ancak zaman zaman bazı konularda kendimizi çaresiz hissettiğimiz olur. Ne yazık ki, konuyla ilgili birçok kitap olmasına rağmen, her çocuk ve ebeveyn-çocuk ilişkisi farklıdır. Bu nedenle, ezbere tekniklerin uygulanması olumlu sonuçlar vermeyebilir.

Sıkça söylenenin tersine her çocuğun bir kullanma kılavuzu mevcuttur. Sadece yazılı değildir ve anne-babanın görevi, çocuğuyla ilişkisinden yola çıkarak bu kılavuzu okumayı öğrenmektir.

‘Çocuğum bana bu davranışıyla ne anlatmak istiyor?.. Ben bu davranışın oluşmasında nasıl katkıda bulunmuş olabilirim?.. Beni böyle davranmaya iten ne ve nasıl değişebilirim?.. Ne yaparsam çocuğumun yanlış inancını değiştirebilirim?..’ gibi soruları sormaya başladığınızda o kılavuzu okumayı öğrenmeye başlamış olursunuz.

Ebeveyn Koçluğunun seanslarının amacı, eğitimler esnasında irdelediğimiz bu konulara, daha derinden bakıp, kendi ebeveynliğinizi anlama ve kendi kılavuzunuzu kaleme alma imkanı kazanmak.

Süreç içinde göreceksiniz ki, bir taşla iki kuş vurmuş, çocuğunuzla ebeveynlik kullanma kılavuzunuzu okurken, aslında kendi kullanma kılavuzunuzu yazmaya başlamışsınız.

Keyifli okumalar…