All for Joomla All for Webmasters

Amacımız

Yaşamınızda daha çok DENGE, DOYUM, ÜRETKENLİK,
İlişkilerinizde SAYGI  ve HOŞGÖRÜ istemez misiniz?
Her dakikanızı çocuklar gibi ÖZGÜR ve NEŞEYLE yaşamak?
Ve çocuklarınızın gerçekten ÖZGÜR, NEŞELİ ve bir o kadar SORUMLULUK SAHİBİ bireyler olarak yetişmesini?
Eğer yukarıdaki sorulara cevabınız evet ise doğru adrestesiniz.

Neden mi?

Çünkü seneler içinde gördük ki, pek azımız kendi istediğimiz, coşkulu, özgür bir yaşam sürdürebiliyoruz.  Çocukluğumuzda sağlıklı şekilde doyuramadığımız özgüven, sevgi, değer duygularını, başkalarından almayı beklediğimiz onay ve sevgiyle tatmin etmeye çabalarken, kim olduğumuzu bile bilmeden seneler geçiyor.

O zaman ‘Dur’ dedik. Yaşam bunun dışında bir şey olmalı: Yaşam mücadele edilmesi gereken bir fırtına değil,  yelkenlimizi kollarına salabileceğimiz dost bir rüzgar olmalı. O zaman başladı dönüşüm…

Önce kendimizi tanımaya başladık. Kendimizi sevmeye, barışmaya… İçimizdeki terazinin tam dengede olduğu içsel huzuru yakalama sevdasına düştük. Sonra başkalarına da dokunmak istedik fark ettiklerimizle… Tabi çocuklar girdi senaryoya. Doğru ya, asıl onlardan başlamalıydı. Bugünün eski kırıklarını onarmaya çalışan yetişkinlerinin yerini, baştan sağlam temellerle hayata başlayan yeni bir nesil alsın dedik.

İşte bu tutkuyla kurduk Akademi Libra’yı: Her bir bireyin kendi içinde ve ilişkilerinde dengeli, yaşamın her anında üretken ve yaşam dolu olmaları için emek vermek amacıyla… Çünkü barış içinde geleceklerin sırrının, hem kendi iç barışımızı sağlamak hem de çocuklarımızla sağlıklı ilişkiler kurmaktan geçtiğine inanıyoruz.