All for Joomla All for Webmasters

Koçluk nedir?

Çocuklar gibi hür yaşamak, bisiklette gider gibi dengede ilerleyebilen olmaktır yaşam.
 
Ama bazen gün gelir, bisiklet ilerleyemez. Ya bir taş vardır önünde, ya çok yumuşaktır toprak, ya da pedalı çevirme ritmi bozulmuştur.
 
Bisikletin neden gitmediğini görmek ve ona göre bir çözüm üretmek her zaman mümkündür. Çamura saplandıysa, orada debelenmek yerine bisikleti oradan çıkartıp, yol değiştirmek gerekebilir. Sadece bir taş varsa önünde, geri dönmek yerine taşı kaldırır ya da yanından geçersiniz değil mi? Pedalı artık çeviremez olduysanız,, ritminizi, dengenizi kaybettiyseniz,  belki de yorulmuşsunuzdur, ya da odağınızı kaybetmiş, ileriye bakacağınıza, tekerleklere bakmaya başlamışsınızdır. Ya da belki de yükünüz fazla gelmiştir.
 
Yaşamda ilerlememizin, dengede kalmamızın önündeki engelleri hissedemeyecek duruma geldiğiniz oldu mu hiç? Ya da engeli fark etmenize rağmen, onu aşabilecek enerjiyi bulamadığınız…?
 
İşte koçluk, sıkıştığımız noktalarda, bize sınırsız potansiyelimizi hatırlatan, durumu daha netlikle görmemizi, karar vermemizi, adım atmamızı ve aldığımız kararları uygulayabilecek iç motivasyonu kazanmamızı sağlayan yöntemlerin bir bütünüdür.
Koçluk kişiyi düzeltmek değil, onun sınırsız potansiyelini ortaya çıkartma sanatıdır. Koç olan kişi sonsuz kabulle, tüm kişisel gerçeklere ve dünya modellerine saygı duyar. Seans esnasında yarattığı özgür ifade alanının desteğiyle, kişi kendi gerçekliğini fark etme ve kendi özgür iradesiyle kendi çözümlerini bulma imkânına ulaşır.
 

Bu süreçte beraber neler yapacağız?

Beraber ilerleyeceğimiz koçluk süreci esnasında

  • Odağınızı, hedefinizi kaybettiğiniz noktada, onu tekrar belirlemenize
  • Hedefinize ulaşmanın önünde kendinize koyduğunuz engelleri fark etmenize
  • Bu engelleri aşmanın yollarını keşfetmenize
  • Gerçek kimliğinizle tanışmanıza
  • Yaşamınızdaki tıkanıklıkların açılıp, yaşamda akabilen olmanıza
  • Ve nihayetinde dengeli ve doyumlu bir yaşama ulaşmanıza eşlik eden olacağız

 

Çalışma stilimiz nasıl olacak?

Sınırsız potansiyelinize inancımızla kendi çözümlerinizi kendinizin bulmasında eşlik edeceğiz

Sonsuz olasılıklara inancımızla yeni olanaklar ve çözümler üretmenize destek olacağız.

Asıl hedefimiz şimdi ve gelecek olacak.

Yaşamımızdaki tıkanıklıkların hayatımızın bir döneminde edindiğimiz zihin kayıtlarıyla bağlantılı olduğu gerçeğine dayanarak, gerektiğinde onların kökenini bulup, o anının enerjisini değiştirmek ve yeni kimliğinizi hissetmek amaçlı NLP tekniklerine dayalı İçsel Çalışmalar yapacağız.
 
Kısacası….

Çok kez sözlerle ama aslında içten konuşacağız
         Bazen gülüp bazen ağlayacağız
              Kendimize çok şefkatli olacağız
                  Paslarımızdan kurtulup hareket edebilen olacağız
                     Kendi denge noktamızı bulacağız
                             Yaşama dört elle sarılacağız

 

İçsel Çalışma Nedir?

Hepimizin aynı atom altı parçacıklardan oluştuğu ve evrendeki her şeyin bir biriyle bağlantılı olduğu artık kanıtlandı. Yani bedenimizle sınırlı olduğunu sandığımız varlığımız aslında tüm evrenle iletişim içinde ve bu sayede, ihtiyacı olan tüm bilgileri içinde barındırıyor. Ağaç gibi sağlam ve dik olmayı, akarsu gibi coşkulu ve güçlü olmayı, çiçek gibi zamanı gelince açan olmayı, okyanus gibi engin olmayı, kuşlar gibi özgürce uçmayı…
 
Ve ihtiyacımız olduğunda bu içsel kütüphanemiz her durumda bize gerçeği anlatacak, o halimizden çıkacak kapıyı gösterecek bilgileri bulup bizim önümüze getirebilecek kapasiteye sahip.
 
Sadece ona izin vermek ve düşüncelerle onun yolunu kapatmamak gerekir.
 
İşte İçsel Çalışma, içsel kütüphanenize gidip, koçunuzla enerjinizin bir bütün oluşturduğu meditatif ortamda kendi sorunuzun cevabını kendinizden aldığınız, bu cevabın güçlülüğüyle kendinizi içten inandırdığınız ve o konuyla ilgili enerjinizi dönüştürdüğünüz, bittiğinde hafiflemiş ve rahatlamış çıktığınız bir seanstır. İçsel çalışmaların sonuncunda evrene o konuyla ilgili yaydığımız sinyallerin frekansları değişir ve yaşamımızda gerçek değişimler başlar.

 

Farkımız?

Çok farklı koçluk teknik ve seansları olduğu doğru. Bizim yapacağımız seansın diğerlerinden farkını soracak olursanız:
 
Öncelikle, daha çok hislere dayalı bir çalışma: düşüncelere değil: yani pek fazla zihnimizle mantığımızla yol almayacağız. Onu zaten çoğunuz buraya gelmeden önce bol bol yapmışsınızdır mutlaka. Biz daha çok duygulara ve kalbinizin sesine kulak vermenizi sağlayacağız.
 
Kendimizle uğraşmayacağız, daha çok kendimize şefkatle yaklaşma imkanı bulacağız. Herşeyin başının kabul olduğu gerçeğinden yola çıkacağız. Bizi olduğumuz noktada tutan, değişmemizin, akışa geçmemizin önündeki ilk engel kabulsüzlük. Çalışmalar sırasında yürekten kabulü deneyimleyip, yaşamınıza kattığı huzuru hissedeceksiniz.
 
Zihinden çıktığınız anda evrensel gerçeklikle temasa geçip, yaşadığınız olayları bütünsel görme imkanı kazanacaksınız.
 
Geldiğiniz farkındalık noktasında bilinçaltı kayıtlarınızı ve inançlarınızı anlayıp kabul ederek, yeni seçimler yapmanızın önünü açan olacaksınız
 
Bu sayede ilerlemek için pedalı çevirebilecek ve yaşamınıza köklü değişimleri geçirebileceksiniz.

 

Nasıl bir süreç?

Genellikle koçluk süreci ortalama 12 seans olarak öngörülür. Bu sürecinin belli bir zamana yayılmasındaki neden, süreçte kişinin gerçek istekleriyle tanışıp, daha dengede ve doyumlu bir hayata doğru yol almasını sağlayabilmektir. Bazen asıl ihtiyacımız olan, başta bizim düşündüğümüz şey olmayabilir.
 
Ancak, koçluk süreci kişinin kendi isteği ve iradesiyle başarıya ulaşacağından, her kişiyle bir ön görüşme yaptıktan sonra kaç seans beraber çalışacağımıza karar veriyoruz.
 
Görüşmelerin düzenli olarak haftada bir olmasına gayret ediyoruz, çünkü bu aralık çalışmalar arasındaki devamlılığı sağlamak için yeterince kısa, çalışma esnasındaki edinimleri uygulayabilmek ve gerçek dönüşümü hayata geçirebilmek için ihtiyaç olduğu kadar uzundur.