Yaşam Tarzı Tercihlerim ve Ben

Yaşamda temel amacımız kendi doğrularımızla, değerlerimizle DENGEDE olmaktır: karşılaştığımız tüm durumlarda konfor alanımızı sağlamak ve böyle kalabilmek. Evde eşimiz ve çocuklarımızla olduğu gibi işte çalışma arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizde de beklentimiz, işlerin yolunda yürümesi için herkesin sorumluluklarını yerine getirmesidir.

Ancak bazen yaşadıklarımız dengede kalmamıza engel olup stres yaratabilir. Tehlike yaratan bu durumu bertaraf edip konfor alanımıza geri dönebilmek için kişiliğimize göre farklı stratejiler kullanarak tepki veririz. Ancak verdiğimiz tepkinin etkisi ne oluyor? Bizi istediğimiz sonuca ulaştırıyor mu? Karşımızdaki kişinin işbirliği yapma isteğini ve işin gerekliliğine olan inancını arttıyor mu?

Bu seminerde yaşam tarzı tercihimizi, rahatken gösterdiğimiz olumlu davranışları ve yeteneklerimizi, stres altındayken iyi niyetle başvurduğumuz acil durum stratejilerinin yarattığı sorunları ve başkalarından beklentilerimizi fark edeceğiz. Kendimizi kabul edip gelişime açık yönlerimizi belirleyerek sadece aile ya da iş yaşamımızda değil, tüm ilişkilerimizde dengede ve bilinçli ilerleyebilen bir birey olabilmenin ilk adımını atmış olacağız.